Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тетовец физички ја нападнал сопругата

Синоќа во селото Порој, тетовско, полициски службеници го привеле В.К.(35) од Тетово, постапувајќи по пријава според која околу 19.00 часот во селото Порој, по претходно недоразбирање, физички ја нападнал неговата сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.