Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Во клиничката болница донесен тешко повреден штипјанец кој работел во градежна фирма на објект

На 24.01.2023 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола со тешки телесни повреди бил донесен Д.М.(61) од Штип. Според пријавеното, тој се здобил со повредите на 23.01.2023 додека извршувал работни задачи за градежна фирма на објект во изградба на ул.„8 Септември“ во Битола.

Увид бил извршен.