Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец во Куманово

Полицијата го приведе Б. А. (31) од Куманово.

Тој се сомничи дека од приватен имот во село Костурник, Кумановско, одзел повеќе предмети.

Б. А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава, велат од МВР.