Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ограбен маркет во Шуто Оризари

На 19.01.2023 околу 20.40 часот во Полициско одделение Шуто Оризари е пријавено дека во маркет на подрачјето на Шуто Оризари три лица со закана од вработената одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.