Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Од залутан куршум оштетен автомобил на скопјанец

На 19.01.2023 во 20.45 часот било пријавено дека на подрачјето на Аеродром ветробранското стакло од патничко возило „даеву нексија“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.Д.(78) од Скопје, било оштетено од залутано зрно.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.