Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Бочварски денеска во Виница

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, ќе оствари работна посета на општина Виница каде ќе изврши увид во градежните активности на рехабилитација на локалниот пат н.м. Блатец – н.м. Детлово.