Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден скопјанец донесен на Клиника, паднал од објект во изградба

Тешко повреден маж бил донесен вчера на скопските клиники.

Според информациите, Ѓ.М.(55) од с. Идризово се повредил додека работел на објект во изградба на подрачјето на Аеродром.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и известен е трудов инспектор.