Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен скопјанец, кој со нож рани друго лице поради расправија во сообраќај

Полицијата вчера привела 39-годижен маж, осомничен за обид за убиство.

Според информациите, се работи за К.Д. од Скопје, кој пред неколку дена поради недоразбирање во сообраќајот, со нож ранил друго лице.

Тој на 15.01.2023 во 02.26 часот, на ул.„Козле“, поради недоразбирање во сообраќајот, со остар предмет му нанел повреди на М.М.(54) од Скопје. К.Д. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.