Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

Расчистен случајот со физички напад во Крива Паланка

Во врска со пријавата од К.С. во ОВР Крива Паланка дека на 14.01.2023 бил физички нападнат од С.М., преземени се мерки и активности за расчистување на случајот и во полициска станица е извршен службен разговор со С.М., како и со сведок на настанот. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок против С.М..