Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Уште тројца скопјани искасани од кучиња скитници

На 16.01.2023 во 18.50 часот во Полициската станица Аеродром, Д.Ѓ.(35) од Скопје пријавила дека во с.Долно Лисиче била касната од куче скитник.

На 16.01.2023 во 16.00 часот во Полициската станица Карпош, Б.А.(44) од Скопје пријавил дека на бул.„Никола Карев“ бил каснат од куче скитник.

На 16.01.2023 во 13.00 часот во Полициската станица Чаир, В.М.(55) од Скопје пријавил дека во населбата Радишани бил каснат од куче скитник.