Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Уште двајца скопјани искасани од кучиња скитници

На 12.01.2023 во 18.30 часот во Полициската станица Карпош, Т.А.(68) од Велес пријавила дека на ул.„Влае“ била касната од куче скитник.

На 12.01.2023 во 10.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.О.(49) од Скопје пријавила дека на ул.„Лука Геров“ била касната од куче скитник.