Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Кучиња скитници искасаа дете и жена

На 09.01.2023 во 18.50 часот во СВР Куманово, М.С.(39) од Куманово пријавила дека на улицата „Власто Радоњанин“ во Куманово била касната од куче скитник.

На 09.01.2023 во 13.00 часот во СВР Тетово, М.С.(41) од Тетово пријавила дека на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.