Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Упатувал закани преку телефон, полицијата му затропа на врата

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против 58 годишник од с.Беловиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 20.11.2022, пријавениот се јавил на 56 годишник од Гостивар и упатил закани кон него и негови блиски.