Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Бомби пријавени во уште 12 училишта во Скопје

Дo сега, попладнево, e пријавено во СВР Скопје дека на електронските адреси на 12 училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случаите.