Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Келнерска физичка пресметка во локал во Аеродром

На 26.12.2022 во 00.15 часот во Полициската станица Аеродром, 33 годишник од Скопје пријавил дека околу 00.10 часот на своето работно место во угостителки објект на подрачје на Аеродром, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот колега.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.