Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаВо тренд...

На овие места ќе нема струја

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите наведени во документот во прилог. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) во листата во прилог.

Планирани прекини
Почеток Краj КЕЦ Адреса
2022-12-06 12:00 2022-12-06 14:30 Штип УЛ.ПИРИНСКА, ДЕЛОТ КОН СТАРА ВЕТЕРИНАРНА, УЛ.ДОБРЕ РАДОСАВЉЕВ, 19-ТА БРИГАДА
2022-12-06 09:00 2022-12-06 11:30 Штип УЛ.ПИРИНСКА, УЛИЦАТА ПОД ГРАДСКИОТ ПАЗАР
2022-12-06 08:30 2022-12-06 10:00 Куманово дел од корисниците од Нас.Перо Чичо,дел позади Екстра Меин
2022-12-06 08:30 2022-12-06 10:30 Скопје Ѓорче Петров СКОПЈЕ – САРАЈ: Дел од с.Глумово, Шишево и Матка
2022-12-06 08:30 2022-12-06 14:00 Кавадарци ДРАЧЕВИЦА: с.Чифлиг, с.Дрен, с.Драчевица
2022-12-06 09:00 2022-12-06 12:00 Скопје Ѓорче Петров Дел од с.Бардовци – место викано Село
2022-12-06 08:30 2022-12-06 14:00 Скопје Аеродром ДРАЧЕВО: ул. Киро Фетак (од крстосница со ул.Иван Мажураниќ до крстосница со ул.Иван Хаџиниколов), дел од ул.Иван Мажураниќ
2022-12-06 09:30 2022-12-06 14:00 Тетово с.Нераште
2022-12-06 08:00 2022-12-06 15:00 Кратово ул.Јосиф Даскалов, ул. Павел Шатев (од СУД до Хотел Кратис)
2022-12-06 08:00 2022-12-06 14:00 Битола дел од корисниците на ул. Гаврило Радомир, Нико Фундали
2022-12-06 09:00 2022-12-06 16:00 Прилеп ул. Марксова
2022-12-06 08:00 2022-12-06 10:00 Куманово дел од корисниците од Индустриска зона Куманово – Агро Куманово, Боми 10, Асвалтна база Хуљуси, Мак Степ, Корп Проект, Пивара
2022-12-06 09:00 2022-12-06 15:00 Гостивар нас.Дутлок – ул.Трајко Јовановски
2022-12-06 08:00 2022-12-06 10:00 Скопје Васил Главинов СИНГЕЛИЌ: улица Финска
2022-12-06 08:40 2022-12-06 14:00 Кавадарци ДЕМИР КАПИЈА: место викано Попова кула и Депанданс
2022-12-06 11:00 2022-12-06 13:00 Куманово ШУПЉИ КАМЕН: дел од корисниците од Шупли камен
2022-12-06 09:00 2022-12-06 15:00 Гостивар дел од с.Сенокосе
2022-12-06 08:00 2022-12-06 09:30 Гевгелија Винарска визба Риго, МСГ Балкан, Терминал Трансбалкан, Паскалин, Вори, Мотел Југо, Сепарација Еуро инг, Сепарација Мансард, АМД Дичо Панов, ЈПКД Комуналец – Пречистителна станица
2022-12-06 09:00 2022-12-06 15:00 Гостивар креткотрајни прекини на ул.Ново Маало, дел од ул.ЈНА, ул.Бошко Цветкоски
2022-12-06 09:30 2022-12-06 16:00 Охрид Горниот дел од село Елшани
2022-12-06 10:00 2022-12-06 14:00 Скопје Васил Главинов СИНГЕЛИЌ: улица  Жеглање
2022-12-06 08:00 2022-12-06 15:00 Скопје Аеродром СКОПЈЕ – АЕРОДРОМ: Дел од улица Митре Влаот од бр.  1 до  бр. 9

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Ужас: Приведени мажи за силување на девојче помало од 14 години во Струга

Двајца повозрасни мажи и еден малолетник се приведени во Струга под сомнеж за полов напад врз малолетничка помала од 14 години. СВР Охрид соопшти дека за делото се осомничени жители… Прочитај повеќе

Пари, среќа, нови можности: Три хороскопски знаци ќе доживеат голем успех во април

Откријте според хороскопот кого ќе го „грее сонце“ во април, кои три знаци ќе имаат најмногу среќа на полето на љубовта, работата и финансиите! Според астрологијата и во однос на… Прочитај повеќе

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

Членот на Централниот совет на Демократската унија за интеграција, Артан Груби пред почетокот на седницата на Централното претседателство на партијата во Мала Речица истакна дека „знае дека има пратеници на… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен… Прочитај повеќе

Замрзнати цените на јајцата и оризот

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за одделни производи во трговијата на мало и обврска на трговците да прибавуваат и продаваат определени видови и количества… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе