Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите ја објавија најновата прогноза – Какво ќе биде времето?

Променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Следува период на претежно облачно време, наутро во котлините со услови за локална појава на магла, со позитивни утрински температури и со претежно јужен ветер. Кон крајот на работната недела ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд претежно во планинските региони.

Прогноза за 07.12.2022
Минимална температура: 3°C до 8°C
Максимална температура: 9°C до 13°C

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Наутро во котлините ќе има услови за локална појава на магла.

Прогноза за 08.12.2022
Минимална температура: 4°C до 9°C
Максимална температура: 10°C до 13°C
Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Наутро понекаде во котлините ќе има услови за појава на магла, а попладне претежно во планинските региони ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд.

Прогноза за 09.12.2022
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 11°C до 14°C
Променливо облачно со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец кој вдолж Повардарието ќе засилува.