Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

ФОТО ВЕСТ: Хаос низ Скопје – Избегнувајте ги блокираните булевари

Скопјани живеат во новото нормално модерно блокирано Скопје. Штрајкот на скопските превозници продолжува.

Го блокираат цело Скопје затоа што тие не добиле пари од градот Скопје.

Многумина денес ќе задоцнат на работа, училиште…

Посебен режим на сообраќај на булеварот “Илинден” кон крстосницата со булеварот Свети Климент Охридски и крстосницата со булевар “8ми септември и улица “11 октомври”

Блокирана ќе биде и крстосницата од бул. „Гоце Делчев“ и бул. „Крсте Мисирков“ (Судска палата).