Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Изгореа мазда и уште еден мерцедес во Скопје

Денеска (02.12.2022) во СВР Скопје било пријавено дека во 01.20 часот на ул.„Антон Попов“ настанал пожар во патничко возило „мазда“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.П.(44) од Скопје.

Повредени лица нема. Увид бил извршен.

Денеска (02.12.2022) во СВР Скопје било пријавено дека во 03.10 часот на ул.„Фуштанска“ настанал пожар во патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ј.С.(30) од Скопје. Повредени лица нема. Увид бил извршен.