Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

Подгответе се: Влажен бран над Македонија од среда – следува дожд и сннег

По влијание на влажен бран во среда и во четврток времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Локално врнежите ќе имаат пообилен карактер.

Прогноза за 30.11.2022
Минимална температура: 0°C до 5°C
Максимална температура: 4°C до 9°C

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Прогноза за 01.12.2022
Минимална температура: 2°C до 7°C
Максимална температура: 3°C до 8°C

Облачно со локални врнежи од дожд, на планините од снег. Наместа врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 02.12.2022
Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 8°C до 14°C

Променливо облачно со сончеви периоди.