Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Претпладне променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.