Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Му дошол на гости, па му го украл паричникот полн со илјадници денари

26 годишно момче од кавадаречкото село Возарци е осомничено дека пред два дена украл паричник од пријател кај кој бил на гости.

Според полициски информации лицето Д.И. било на гости кај 46 годишниот пријател од истото село во средата, а додека домаќинот не гледал, младиот му го “Собрал” паричникот во кој имало 65.000 денари, но и лични документи…

Во полициската станица во Кавадарци, полицајци задолжени за случајот извршиле разговор со гостинот – арамија, при што украдените документи, но и дел од парите кои беа пронајдени се вратени на сопственикот.

Против 26 годишникот ќе следи и пријава.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе