Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Скопје: Несреќа меѓу полициско и цивилно возило, има повредени

Вчеравечер во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во близина на клучка Ченто, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено меган“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Н.(33) од Скопје и патничко возило „сеат“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, информира полицијата во денешниот полициски билтен.

Според МВР во незгодата со телесни повреди се здобиле сопатничката од возилото „рено“, А.Н.(67) од Скопје и возачот и сопатничката во возилото „сеат“, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

МВР информира дека увид извршила екипа од СВР Скопје.

* фотографијата е илустративна