Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска во Македонија?

Променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со умерен северозападен ветер.

До сабота ќе преовладува променливо облачно време, утре со појава на локален дожд. Утре и во петок долж Повардарието ќе дува засилен северозападен ветер. За време на викендот температурата значително ќе се намали. Во недела се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег.