Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Костовски: Не смеевме да го споменеме името на шефот на УБК, денес дебатираме за слабости во АНБ

„Овој случај, со државјанството на Онишченко е пример за можноста која ја имаме да разговараме и дебатираме за ситуацијата со безбедносните служби. Битно е раѓаните да знаат дека не живееме веќе во заробена држава, во систем каде граѓаните се плашеа да го спомнат името на некој што ја водеше поранешната УБК“ изјави пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски на „24 анализа“ на ТВ24.

Тој додаде дека премиерот Димитар Ковачевски, како и директорот на АНБ, Виктор Димовски опсежно одговараат на сите прашања поврзани со случајот Онишченко и ситуацијата во Агенцијата.

„Ковачевски секојдневно има пресови на различни теми и дава свои видувања и мислења за тоа што се случува во државата, вклучително и за утврдување на слабоста на системот“ рече Костовски.

Пратеникот од СДСМ рече дека и директорот на АНБ сподели информации со медиумите по прекинатата собраниска комисија.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе