Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Жител на Велешта изрешетан донесен во струшката болница

Во полицијата во Струга е пријавено дека во Општата болница во Струга, со прострелна рана е примен Д.Б. (55) од струшкото село Велешта.

Неофицијално лицето е примано во струшката болница со две прострелни рани во градниот кош, а случајот бил пријавен од дежурен лекар. Инцидентот се случил во куќа во Велешта, во која не живеел никој, а била во сопственост на роднина на нападнатиот.

Според информациите припадници на полицијата вршат увид на местото на настанот.

Полицијата исто така презема мерки за разјаснување на околностите под кои се случило пукањето.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе