Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

УХМР издаде метео предупредување: следува драстична промена на времето

Под влијание на нов влажен бран времето денес ќе биде претежно облачно со засилен, а во источните делови и долж Повардарието повремено силен ветер од југоисточен правец (70 км/час).

Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, пообилни во западните делови (над 20 л/м2), каде на повисоките планини ќе бидат од снег.