Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

Премиерот Ковачевски ќе се обрати на настан по повод отворање на ЈОУДГ „Мило мое” во Општина Чучер Сандево

Денеска со почеток во 10:00 часот, во Општина Чучер Сандево премиерот Ковачевски ќе присуствува и ќе се обрати на настан по повод официјално отворање на ЈОУДГ „Мило мое”.

На настанот покрај премиерот ќе се обратат и министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, градоначалникот на Општина Чучер Сандево, Сашко Комненовиќ и директорката на градинката, Ирена Пигуловиќ.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе