Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Детали за трагедијата во струмичко: Познат идентитетот на загинатите

На 20.11.2022 година во 14.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Колешино, струмичко, Т.Н.(70) од село Мокриево, струмичко, управувајки патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, со возилото излетал од патот.

Од здобиените повреди на местото починале возачот и сопатничката Н.Н.(68) од село Мокриево.

Лекар од Итна медицинска помош Струмица констатирал смрт, а увид извршиле Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица.