Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

МВР: Приведени крадци, фатени на дело

На 19.11.2022 во 10.15 часот на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. Тие биле затекнати при извршување кражба во продажен објект, при што одзеле повеќе производи.
Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а за случајот бил запознаен Јавен обвинител.
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.