Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ковачевски: На земјава не и требаат опасни пиромани како Апасиев и Мицкоски туку нова економска визија

Левица и Апасиев со својата анти-ЕУ и пироманска реторика стануваат се посилни а како заложници и држат Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ. Мицковски веќе не го бара она што е добро за државата, туку бара како да не заостане зад Апасиев, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, на вечерашната трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Кичево.

– Ако пироманот Апасиев и неговиот заложник Мицковски дојдат на власт повторно ќе бидеме блокирани од ЕУ како во времето на Груевски, а економијата ќе ни крахира. Нивниот план е пеколен. Секој од вас ќе стане наутро со лажно чувство на гордост, но гладни, изолирани и сиромашни, заглавени во минатото., рече Ковачевски.

Претседателот Ковачевски порача дека нема да дозволи да се загрози европската иднина на државата и побара поддршка од сите граѓани.
-Јас тоа нема да го дозволам и затоа ја барам и вашата поддршка. Никогаш нема да дозволиме земјата што ја сакаме да тргне по тој пат. Не ни и требаат опасни пиромани – наместо тоа ни треба нова економска визија, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на вечерашната трибина „ С

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе