Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Уапсени две лица кои ограбија црквата Света Богородица, обложувалница, жена и малолетничка

На 16.11.2022 во 21.15 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар и Единицата за внатрешни работи Карпош ги лишиле од слобода А.И.(24) и В.А.(20), двајцата од Скопје.

Тие се сомничат дека на 16.10.2022 одзеле пари од спортска обложувалница на ул.„Митрополит Тедосиј Гологанов“, на 21.10.2022 со употреба на подесен алат и физичка сила влегле во црквата „Св.Богородица“ на кеј „Димитар Влахов“ и одзеле пари, на 01.11.2022 на ул.„11 Октомври“ со употреба на физичка сила од женско лице од Скопје одзеле паричник, а на 14.11.2022 во подрумски гаражи на ул.„Кузман Јосифовски Питу“ со закана и употреба на физичка сила од малолетничка од Скопје одзеле пари.

Во службен разговор во полициска станица тие ги признале делата, а дел од одземените средства и предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците. По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе