Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarЛокално

Уште тројца искасани од кучиња скитници во Скопје

На 15.11.2022 во 13.00 часот во Полициската станица Центар, Ф.Ф.(40) од Скопје пријавил дека на бул.„Крсте Петков-Мисирков“ бил каснат од куче скитник.

На 15.11.2022 во 17.15 часот во Полициската станица Аеродром, А.М.(54) од Скопје пријавил дека на бул.„АСНОМ“ бил каснат од куче скитник.

На 15.11.2022 во 13.50 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, Ш.А.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Хаџи Јован Шишков“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник