Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Двата хороскопски знаци кои ќе заработат многу пари во 2023 година

Новата година ќе биде среќна во финансискиот сектор за два хороскопски знаци.

Откако ќе дознаат кои хороскопски знаци ќе немаат среќа во финансиите во 2023 година, на ред се среќниците за новата година.

Знаците кои ќе имаат профит во новата година се два: Бик и Девица . Среќата ќе биде на нивна страна во нивниот бизнис и ќе видат раст на нивната банкарска сметка. Новите можности и нови партнерства многу ќе им помогнат на овие два знаци да заработат повеќе пари во 2023 година.

Два хороскопски знаци кои ќе заработат повеќе во 2023 година

Бик
Овој знак сака целосно да ги контролира своите финансии и многу ретко го надминува буџетот. Новата година ветува профит и оптимизам за Биковите во финансискиот сектор. Овој знак не остава ништо на случајноста, особено на парите. Новата година го смета за разумен со трошењето и можеби новите партнерства ќе му помогнат да ја зголеми неговата банкарска сметка. Останува само да покаже малку внимание до 12 јануари, кога Марс е ретрограден во Близнаците и ќе донесе неколку доцнења во неговите финансии. Од мај 2023 година Јупитер од неговиот знак ќе го зголеми факторот среќа за нови професионални почетоци.

Девица
На почетокот на новата година очекувајте враќање од старите партнери или работодавци кои сакаат да ви дадат понуда повторно да соработувате. Затоа, вашите приходи ќе се зголемат и може да ви се даде можност да реализирате професионален проект што сте сакале да го направите во минатото, а поради некои причини не се случил. Можностите во финансискиот сектор ќе бидат многу и важни во текот на целата година. Напорната работа и упорноста ќе ги доведат Девиците до финансиски успех.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе