Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Лишени од слобода крадци од Битола, расчистени 18 тешки кражби

На 13.11.2022, полициски службеници од Криминалистичка полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода Б.В.(23) од Битола, Е.В(29) од Битола и Х.В.(52) од с.Канатларци, прилепско. Тие се сомничат дека во последните два месеци извршиле 18 тешки кражби во куќи и ормари на мобилен оператор на подрачјето на Битола, при што одзеле разни предмети. Во службен разговор во полициска станица тие ги признале делата. Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.