Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Локално

Гир во посета на Општина Гостивар

Во 10:00 часот, градоначалникот Арбен Таравари во својот кабинет ќе го пречека амбасадорот на ЕУ Дејвид Гир.

Во 11:00 часот, амбасадорот Дејвид Гир ќе има средба со општинските советници во салата на Советот на општината.

Во 12:30 часот градоначалникот Таравари и амбасадорот Гир ќе одржат заедничка прес конференција во прес центарот на општина Гостивар.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе