Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Од понеделник стабилизација, а потоа пресврт – Метеоцентар со детална прогноза за времето за следните 4 дена

Во следните два дена времето ќе биде стабилно со појава на утринска магла по котлините и со ниски минимални температури. Од средината на неделата ќе има зголемена облачност со повремен локален дожд. Утринските температури насекаде ќе бидат над нулата, а дневните ќе бидат без промени.

Прогноза за 15.11.2022
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 11°C до 18°C

Сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините. Ќе дува слаб променлив ветер.

Прогноза за 16.11.2022
Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 12°C до 18°C

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне ќе има појава на магла или ниска облачност по котлините. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови умерен западен ветер.

Прогноза за 17.11.2022
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 10°C до 17°C

Променливо облачно со повремен локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе