Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Дожд, студ, а некаде и снег – Што најавуваат метеоролозите за денеска?

Променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд. На планините, особено во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд и снег, а само на повисоките планини повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец.

Во Скопје променливо облачно и посвежо, претпладне со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец.