Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво време да очекуваме денеска?

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег.

Во Скопје променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Температурите ќе се спуштат под нулата, доаѓа студ, дожд и снег – Метеоцентар со детална прогноза за претстојниот викенд

Доколку Ви се допаѓаат вакви соддржини и сакате редовно да ви излегуваат на вашите социјални мрежи заследете нѐ на нашта Facebook фан страница со клик тука и потоа Like или Follow.