Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Денеска ќе биде стабилно и претежно тивко со ниска облачност и магла по котлините. Попладне сончево со мала до умерена облачност.

Во Скопје претпладне со појава на магла и ниска облачност, преку денот сончево со умерена облачност.