Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbizВо тренд...

Светот во шок, познатиот пејач пронајден мртов во када

Арон Картер (34), популарниот рапер и актер е пронајден мртов во својот дом во Калифорнија.

Телото на Арон, кој е брат на Ник Картер пејачот од групата Бекстрит Бојс, било пронајдено во када во 11 часот. На местото на настанот се испратени детективи, но детали за смртта се уште не се познати.

Арон се стекна со слава како поп пејач во доцните 1990-ти, кога објави четири студиски албуми. Првиот албум го издаде во 1997 година кога имаше само 9 години.

Откако неговиот деби албум продаде над милион копии, вториот албум на Арон, „Aaron’s Party“, тројно го зголеми тој број и по тој огромен успех, тој стана редовен на „Nickelodeon“.

Како што јавуваат светските медиуми, Арон со години имал проблеми поради употреба на наркотици, неколку пати одел на рехабилитација.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе