Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Тони Андреев го одржа ветувањето – стигна преработка на уште една песна од Тоше

Пејачот Тони Андреев го одржа ветувањето и ја продолжи традицијата за објавување преработки на песни од Тоше Проески.

Следна во низата за преработки е емотивната балада „Боже, чувај ја од зло“ која остави траен белег во регионалната музичка историја.

Преработката на песната ја направи Тони, заедно со својот бенд, додека за видеото се погрижи докажаниот продуцент Алек Тасевски.

– И оваа година се потрудив да ја одржам традицијата во чест на Тоше што трае веќе неколку години, ова е мојата четврта преработка и мило ми е што покрај сите обврски и настапи успеав да си го одржам ветувањето кое се надевам дека ќе трае секоја година. Тимот што победува не се менува, така да и овој пат на звукот работевме јас и мојот бенд, се разбира тука е и Алек Тасевски, мојот продуцент, кој што се потпишува на сите мои видео записи, вели Андреев

Во продолжение слушнете ја преработката и погледнете го видеото.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе