17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведено лице во Кавадарци за издржување затворска казна

На 21.09.2022 на ул.„Шишка“ во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци, со судска наредба, го привеле Р.С.(43) од Кавадарци за издржување казна затвор од една година.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на затворската казна.