17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведено лице од Скопје, осомничено за сторени повеќе дрски кражби

На 21.09.2022 во 16.50 часот на кеј „Димитар Влахов“ во Скопје, полициски Службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ј.(41) од Скопје. Тој се сомничи дека на подрачје на ЕВР Центар и Бит Пазар сторил повеќе кривични дела „дрска кражба“.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање нас лучајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.