17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Го избоделе со нож – Детали за групната тепачка во автобус на ЈСП

Извори за порталот Press24 велат дека во вечерашниот инцидент којшто се случи во Кисела Вода во Скопје, еден од учесниците во овој немил настан бил прободен со нож.

За потсетување, како што информиравме претходно, во еден од автобусите на ЈСП дошло до физичка пресметка на поголема група на луѓе, се претпоставува дека се ученици.

Полициските екипи се на терен и работат на расчистување на теренот.

Инцидентот се случи во автобус на ЈСП со број 51, вечерва во Кисела Вода.

Засега нема официјална потврда од МВР.