19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Сакате да се ослободите од нив, но не знаете како: Производ кој ги брка змиите од дворот

Сакате да се ослободите од змиите, но не знаете како? Постои решение.

Веќе знаете дека сода бикарбона прави чуда, но не сте знаеле дека не штити и од змии.

Кој уште сака да налета на змија низ куќата? Никој. Еве како лесно можете да се заштитите од змиите и да се ослободите од нив засекогаш.

Примена:

Посипете сода бикарбона во градината и дворот и ќе ги избркате змиите кои, како што покажуваат некои истражувања, не сакаат сода. Змиите всушност се плашат од сода бикарбона. Таа бега од неа како ѓаволот од крстот.

Посипете малку сода во градината и дворот и нема да имате повеќе главоболки.

Можеби ќе ве интересира

СЕ ВЕРУВА ДЕКА НОСАТ ЗЛО: Не ги засадувајте овие растенија во дворот

M T