14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведен дилер од Битола, пронајдена марихуана

На 18.09.2022 полициски службеници од Полициската станица Битола и криминалистичката полиција при СВР Битола извршија претрес во дом во Битола и патничко моторно возило во сопственост на В. Р. (38) од Битола. При претресот е пронајдена и одземена марихуана, дробилки и други предмети со траги од марихуана. Лицето е лишено од слобода и по документирање на случајот ќе следува кривична пријава.