8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен разбојник во Скопје, крадел во автобус

Денеска (13.9.2022), во 7 часот, во с. Волково, Скопско, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделението за криминалистички работи Ѓорче Петров лишиле од слобода малолетник од с. Волково.

Тој се сомничи дека на 10.9.2022, во 23.15 часот, во населбата Даме Груев во Скопје, во автобус на ЈСП, заедно со уште две лица, со закана со остар предмет од В. Н. (19) од с. Орман одзел ранец со предмети.

Известен бил јавен обвинител и по целосно документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.