19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

УХМР: До вторник постудени утра, натпросечно топло во четврток и петок

Од утре следува период на стабилно време со постудени утра, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Според прогнозата на УХМР, утре ќе дува засилен северозападен ветер што ќе услови пониска дневна температура до вторник.

Во вторник утринските температури ќе бидат од 6 до 17 и дневните од 21 до 28, а во среда – минималната од 5 до 15 степени и максималната од 25 до 31 степен.

-Од среда температурата повторно ќе се зголеми, позначително во четврток и петок, кога ќе биде
натпросечно топло, соопшти УХМР.