19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Хороскопски знаци имаат најголеми шанси да станат многу богати

Каде и да се наоѓате во светот секогаш ќе налетате на луѓе кои се колнат во моќта на хороскопот. Зодијакот содржи 12. знаци сместени во категории според елементите- оган, вода, земја и воздух. Карактерот на лицето поврзано со нејзиниот хороскопски знак го одредува токму еден од овие елементи.

Со поврзување на знаците и елементите, астролозите ги откриваат карактерот, чувствата и падовите на секој знак. На ист начин, користејќи ја оваа врска, тие можат да добијат и финансиски предвидувања. Поради тоа еве кои се знаците кои најверојатно ќе се збогатат.

Девица

Среќен ден: Среда

Среќни броеви:5, 14, 23, 32, 41, 50

Среќни бои: Бела, жолта, сива, портокалова.

Среќен камен: Топаз

Во целиот зодијак, Девицата е највредна и најрационална. Имаат силна волја и не дозволуваат ситници да им го одвлечат вниманието.Бидејќи припаѓаат на земјаните знаци, девиците се приземјени, стабилни и реални. Обично се со мирен карактер и под никакви услови не ја губат самоконтролата.

Родените под овој знак се перфекционисти и знаат да делуваат многу разумно, па се барани за извршните позиции. Покрај квалитетот, работата која тие ќе ја завршат е атрактивна и од уметничка страна. Многу познати личности се Девици, како што на пример се Бијонсе, Крис Пајн и Пипа Мидлтон.

Шкорпија

Среќен ден: Недела, понеделник, вторник, четврток

Среќни броеви: 8, 17, 26, 35, 44, 53

Среќни бои: Црвена и виеолетова

Среќен камен: Опал.

Лицата родени во знакот на Шкорпија поседуваат голем шарм и не се двоумат да ја искористат моќта на други луѓе. Знаат како да ги натераат луѓето да го направат она што тие го сакаат, без оглед дали тие се согласуваат со тоа. Шкорпиите се поврзани со водата што им дава моќен инстинкт и физички способности.

Имаат природна склоност кон истражување што ги прави добри детективи. Дисциплината е водечки фактор во нивниот живот и им помага да остварат академски успех. Способни се да останат фокусирани и да не се плашат од напорна работа. Тоа им помага да останат добростоечки.

Добри губитници се и од своите грешки се здобиваат со искуство, пред да тргнат во нови победи. Некои од најпознатите Шкорпии се Леонардо ДиКаприо, Ема Стоун и Метју Меконахи.